Aš esu Edgaras Vegys, dailininkas ir floristas-dekoratorius.

Šios dvi, atrodytų, skirtingos sritys, vis dėl to turi labai daug bendro. Spalva, forma, o floristikoje dar ir kvapas leidžia pajusti pasaulio grožį. Nors spalva pati iš savęs sukelia žmogui įvairias emocijas, potėpiu uždėta ant drobės bendroje spalvų dermėje, ji gali sukelti neišdildomą įspūdį. Panašiai ir gėlė, būdama graži pati savyje, kuriamoje puokštėje ar kompozicijoje, toje bendroje augalų, spalvų, formų bei kvapų dermėje parodo kitokį veidą ir dažnai padaro didžiulį poveikį.

Aš iš tų, kurie tiki, kad grožis jau pats savaime yra įkūnytas gamtoje Aukštesnio Prado, tad mano tikslas tapyboje ir floristikoje ne kurti grožį, o jį atskleisti ir išryškinti – padėti žmogaus akiai jį pastebėti ir suteikti galimybę juo gėrėtis.

Daug kas sako, kad grožis slypi paprastume. Gali būti. Manau, kad jis taip pat slypi kontraste ir konflikte, todėl paveikslams ir gėlėms bandau suteikti daugiau dramatiškumo.

Tapyboje mano pasirinktas abstraktus vaizdavimo būdas kviečia žmogų mąstyti apie jį supančią kasdienybę, neapsiriboti lengvai suprantamais dalykais, o įdėti proto ir valios pastangų, kad pamatytų tai, kas iš pirmo žvilgsnio nematoma ir nesuprantama. Noriu, kad per mano darbus žmogus pasinertų į savo pasąmonės begalybę ir joje atrastų naujų įkvėpimų gyvenimui.

Tikiu, kad meno tikslas taip pat neatsiejamas nuo emocijos. Jis turi sukelti emociją, leidžiančią žmogui patirti save ir jį supančią realybę kitaip, nei kasdienybėje, todėl stengiuosi, kad mano tapybos ir floristikos darbai prisidėtų prie šio tikslo.

Add to cart